Konferencja naukowo – szkoleniowa: ,,Odnaleźć piękno za zamkniętymi drzwiami”

Dyrektorzy Szkół i Placówek
Powiatu Rybnickiego

Zapraszam Dyrektorów Szkół Podstawowych i Przedszkoli, pedagogów, terapeutów, nauczycieli wspomagających, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych problematyką zaburzeń autystycznych 4 kwietnia 2018 r. (środa) w godzinach od 9.00 do 13.45 do udziału w konferencji na temat pracy, diagnozy i terapii z dzieckiem z Zespołem Aspergera i Autyzmem. Konferencja odbędzie się w CKE w Czerwionce-Leszczynach na ul.3 Maja 36D, w ramach sieci wsparcia szkół i placówek oświatowych.

Cele konferencji:
-popularyzacja wiedzy na temat autyzmu w środowisku lokalnym,
-stworzenie przestrzeni do dyskusji, wymiany doświadczeń i doskonalenia zawodowego terapeutów, nauczycieli, pedagogów, rodziców,
-szerzenie wiedzy na temat efektywności zastosowania komunikacji alternatywnej i wspomagającej (ACC) w zaburzeniach komunikacji typu autystycznego,
-udzielanie merytorycznego i praktycznego wsparcia rodzicom i innym osobom pracującym z dziećmi dotkniętymi całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Prosimy o zgłoszenia drogą elektroniczną z dopiskiem ,,konferencja Autyzm” na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 28.03.2018r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Dyrektor PPP
mgr Marzena Kulig