Zaproszenie na otwarte konsultacje z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi

Informujemy że w dniu 26 listopada 2018 r. w godz. 16.30-18.30 dr Adam Bodnar- Rzecznik Praw Obywatelskich chciałby przeprowadzić otwarte konsultacje z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi w Rybniku. Spotkanie odbędzie się w ramach tzw. spotkań regionalnych Rzecznika, tym razem w województwie śląskim. Podczas spotkania, w bezpośredniej rozmowie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, będzie możliwość poruszenia najważniejszych problemów dotyczących praw człowieka (zwłaszcza osób starszych i osób z niepełnosprawnościami), tematów istotnych dla sektora pozarządowego, społeczeństwa obywatelskiego oraz mieszkańców regionu. Będzie to już 162 spotkanie Rzecznika.

Informacja o miejscu spotkania zostanie podana w późniejszym terminie. Z fotorelacjami z poprzednich spotkań można się zapoznać na stronie: https://www.rpo.gov.pl/pl/sprawa/spotkania-regionalne-rpo

W załączeniu publikacja alfabet RPO dotyczącą interwencji i działań RPO wynikającą z analogicznych spotkań w kraju w latach 2016-2018 oraz ulotka o Rzeczniku Praw Obywatelskich.